Myślałeś kiedyś, w jakich naczyniach powinno się spożywać różne alkohole? Jeżeli nie, to sprawdź, czy to odpowiednio robisz

Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dość istotne. Niektórzy wiedzą, że kawa spożywana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Tak samo jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym – bezbarwnym, najbardziej korzystnie bez dodatkowych ozdób.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że są takie napoje wysokoprocentowe, jakie najlepiej smakują z jednego szkła. Tak jest na pewno z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednak z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, idealnie pasują do innych alkoholi.

Przekonaj się, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce albo bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak aby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci inny tego rodzaju wpis. Jeżeli masz ochotę go zobaczyć, zobacz treść na stronie (https://skleposwietlenie.pl/1973-lampy-lazienkowe-do-lustra), którą odnajdziesz tutaj.

Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką – najlepiej czyste, gatunkowe i smakowe. Co więcej, wódkę powinniśmy podawać zamrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelek w zamrażarce, można na kilka chwil przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Ciekawe propozycje znajdziesz tu: .

Do win musujących oraz szampana trzeba użyć tzw.

Zobacz ten artykuł, to też jest świetny artykuł opisywanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, ażeby ręką nie rozgrzać alkoholu. Objętość szkła to 150-180 ml.. Trunek nalewamy do 3/4 wysokości szkła. Do win czerwonych konieczne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka musi nieznacznie zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych stosujemy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza ma wielkość około100 mililitrów Napełniamy nie więcej niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza mocno rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: .

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków i brendy używamy kieliszki, jakie mają pękatą czaszę o wielkości 230 mililitrów Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 ml., zaś do whisky najbardziej dopasowane są szklanki o grubym dnie i wielkości 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, aby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.

, ,

Related posts

Czy obcokrajowiec może zostać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich w szerokim zakresie rozumiane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami nadciągania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców pragnie czynnie brać udział w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj uważany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej natomiast, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przyjechała do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Warto odwiedzić Bolestraszyce!

Bolestraszyce to mała wieś położona w pobliżu Przemyśla.Z uwagi na pełną uroku lokalizację jest znakomitą destynacją dla turystów. Również znajdujące się w niej arboretum stanowi częsty cel wypraw miłośników przyrody. Zakwaterowanie w Bolestraszycach jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób chcących pozwiedzać okoliczne miejscowości.

Szansa na dosłowne rozwinięcie skrzydeł i niezwykłą, podniebną przygodę

W dzisiejszych czasach możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jest sporo. Zafascynowanie grami komputerowymi z czasem słabnie i wtedy poszukujemy hobby, które pobudzają wyobraźnię, a niejednokrotnie też przyspieszają bicie serca.
Ciekawym rozwiązaniem na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest uprawianie sportu.

Dąbki – ładne i niesamowite miejsce nad Bałtykiem

Nie każdy wie, ile w Polsce można odnaleźć wspaniałych miejsc, w których można miło spędzić wczasy. Bez wątpienia należą do nich Dąbki – urokliwe uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Bałtykiem, jak też jeziorem Bukowo.

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.