Myślałeś kiedyś, w jakich naczyniach powinno się spożywać różne alkohole? Jeżeli nie, to sprawdź, czy to odpowiednio robisz

Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dość istotne. Niektórzy wiedzą, że kawa spożywana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Tak samo jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym – bezbarwnym, najbardziej korzystnie bez dodatkowych ozdób.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że są takie napoje wysokoprocentowe, jakie najlepiej smakują z jednego szkła. Tak jest na pewno z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednak z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, idealnie pasują do innych alkoholi.

Przekonaj się, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce albo bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak aby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci inny tego rodzaju wpis. Jeżeli masz ochotę go zobaczyć, zobacz treść na stronie (https://skleposwietlenie.pl/1973-lampy-lazienkowe-do-lustra), którą odnajdziesz tutaj.

Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką – najlepiej czyste, gatunkowe i smakowe. Co więcej, wódkę powinniśmy podawać zamrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelek w zamrażarce, można na kilka chwil przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Ciekawe propozycje znajdziesz tu: .

Do win musujących oraz szampana trzeba użyć tzw.

Zobacz ten artykuł, to też jest świetny artykuł opisywanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, ażeby ręką nie rozgrzać alkoholu. Objętość szkła to 150-180 ml.. Trunek nalewamy do 3/4 wysokości szkła. Do win czerwonych konieczne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka musi nieznacznie zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych stosujemy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza ma wielkość około100 mililitrów Napełniamy nie więcej niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza mocno rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: .

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków i brendy używamy kieliszki, jakie mają pękatą czaszę o wielkości 230 mililitrów Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 ml., zaś do whisky najbardziej dopasowane są szklanki o grubym dnie i wielkości 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, aby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.

, ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.