Czy wiekowy komputer jest już na pewno do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, aby uzyskał nową jakość

Inwestując trochę pieniędzy, jesteście w stanie tchnąć w waszego starego peceta nowe życie – potrzeba tylko zamontować odpowiednie podzespoły.

Jak nie chcecie zmieniać przeznaczenia wiekowego komputera, lecz wciąż korzystać z niego jako z najbardziej istotnej maszyny, musicie wykonać przemyślany upgrade sprzętu. Mamy konkretne rozwiązania dla każdego rodzaju sprzętu.

Jak możemy ulepszyć komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać tylko minimalne wymagania, bo nie służy do niczego więcej oprócz pisania, korzystania poczty i surfowania po sieci. Z reguły wystarczy montować w nim więcej pamięci operacyjnej – od 2 do 4 gigabajtów. Jak problemem jest prędkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zapewni montaż małego SSD w rozmiarze 32 GB.

strona wyświetlona na laptopie

Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Troszkę odmienna kwestia to komputer multimedialny. Wymagania wobec komputera do oglądania filmów i fotografii są niewiele wyższe niż wobec biurowego peceta. Również tutaj doskonałym rozwiązaniem będzie cztery Gigabajtów pamięci operacyjnej. SSD zaś powinien oferować dosyć miejsca na aplikacje multimedialne, ale 64 GB to więcej niż dosyć, ponieważ do zapisywania muzyki i filmów wystarczy klasyczny dysk twardy. Można także kupić niedrogą kartę graficzną średnie klasy, bo coraz więcej programów wykorzystuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając w ten sposób procesor główny (CPU).

Z pewnością inną sprawą jest komputer dla gracza. Komputer dla gracza potrzebuje mocy, mocy i jeszcze raz mocy.

Musisz zbadać inny punkt widzenia na rozważany w tym materiale temat? Kliknij zatem tu i przeczytaj więcej szczegółów w treści (https://maxitec.pl/autoalarmy-i-zabezpieczenia-samochodowe,c45.html)!

Potrzebna będzie właściwa nowa płyta główna oraz nowa karta graficzna. Na pewno, aby nie spowalniać peceta przyda się jeszcze napęd SSD (choćby sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Miej więc na uwadze, iż czasami taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeżeli takiego wymagasz to sprawdź komputery używane Wrocław.

Komputer marki Apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli zaś już Twój sprzęt do niczego się nie przydaje to można z niego np. zrobić wentylator. Jak? Ażeby poczuć chłodną świeżość w bardzo gorące dni, wcale nie powinniście kupować klimatyzatora. Kilka ruchów wystarczy, ażeby ze starego wentylatora CPU zrobić stołowy wentylator. Oto co należy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny oraz czerwony kabel z izolacji. Te same kroki powtórzcie w sytuacji wentylatora. Aktualnie musicie jedynie połączyć ze sobą przewody oraz dobrze je zaizolować. Wskazówka: nie każdy wentylator będzie pracował po podłączeniu do gniazda USB komputera – tu może pomóc tylko metoda prób oraz błędów.

, ,

Related posts

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.